Organization Calendar (Cayuga Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 11, 2018-Nov 24, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 11Nov 12Nov 13Nov 14Nov 15Nov 16Nov 17
Atom Rep - Pembroke Regional Silverstick (18 - 002)
Juvenile Rep - Greg Dietz Memorial
PeeWee Rep - Mitchell 63rd Annual Peewee Tournament (8155)
Midget LL2 - Aylmer Regional LLSilver Stick (8427)
Midget LL1 - 1st Annual Albert Schram Tournament (8362)
Atom Rep - Thomas Butler Memorial (8273)
Juvenile Rep
12:00 PM
@ TBA
Mildmay Carrick Rec Complex [3]
Novice LL
2:00 PM-3:10 PM
Practice
Atom LL
3:00 PM
@ Caledonia Thunder 3
Juvenile Rep
3:00 PM
@ TBA
Mildmay Carrick Rec Complex [4]
Bantam LL
3:10 PM-4:40 PM
Practice
Novice Rep
4:40 PM
vs. Delhi Rockets
Cayuga [NCDD02]
PeeWee LL
5:00 PM
@ Caledonia Thunder 1
PeeWee Rep
5:50 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes
Cayuga [PWAE055]
Midget LL2
6:30 PM
@ Caledonia Thunder 2
Midget LL1
8:50 PM
@ Caledonia Thunder 4
Goalie Development
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Sr IP Stars & Sr IP Bruins
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Development 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget LL1
7:00 PM
@ Hagersville Hawks 10
Development 2
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM
@ Delhi Rockets
Delhi [A106]
Bantam LL
7:00 PM
vs. Caledonia Thunder 2
Cayuga [B27]
Midget LL1
8:00 PM
vs. Hagersville Hawks 9
Cayuga [M048]
Midget LL2
9:10 PM
vs. Hagersville Hawks 11
Cayuga [M053]
Novice Rep
6:00 PM
@ Hagersville Hawks
Hagersville [NCDD52]
Sr IP Flames & Jr IP Oilers
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam LL
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget LL2
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Midget LL1
9:30 PM
@ Caledonia Thunder 1
Atom Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice LL
6:00 PM
vs. Hagersville Hawks 5
Cayuga [N19]
Atom LL
7:00 PM
vs. Caledonia Thunder 2
Cayuga [A40]
PeeWee LL
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget LL1
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice LL
6:30 PM
@ Caledonia Thunder 1
PeeWee Rep
7:15 PM
@ Tillsonburg Tornadoes
Novice Rep
6:30 AM-8:00 AM
Practice
Atom LL
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Headstart 1
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Headstart 2
9:50 AM-10:40 AM
Practice
Sr IP Flames
11:00 AM
vs. Hagersville #1
Sr IP Stars
11:00 AM
vs. Hagersville #2
Jr IP Oilers
12:00 PM-1:00 PM
shared practice
Sr IP Bruins
12:00 PM
vs. Langton
PeeWee LL
12:00 PM
@ Glanbrook Rangers 6
Glanbrook [PW49]
Novice LL
1:00 PM-2:00 PM
Practice
PeeWee Rep
1:15 PM
@ Plattsville Rage
Plattsville [PWAE062]
Bantam LL
6:15 PM
@ Glanbrook Rangers 5
Glanbrook [B57]
Juvenile Rep
8:00 PM
vs. Burford Coyotes
Cayuga [J038]
Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23Nov 24
Midget LL2 - Aylmer Regional LLSilver Stick (8427)
Midget LL1 - 1st Annual Albert Schram Tournament (8362)
Atom Rep - Thomas Butler Memorial (8273)
Bantam LL - Murray Johnson Annual ( 8536)
PeeWee LL - Jake Marczenko Memorial (8569)
Atom LL - Murray Johnson Annual ( 8252)
PeeWee LL
2:00 PM-3:00 PM
overlap practice
Bantam LL
2:30 PM-3:30 PM
overlap practice
Novice Rep
3:30 PM
vs. Aylmer Flames
Cayuga [NCDD48]
Atom LL
4:00 PM
@ Glanbrook Rangers 6
Glanbrook [A55]
Atom Rep
4:40 PM
vs. Burford Coyotes
Cayuga [A103]
PeeWee Rep
5:50 PM
vs. Twin Centre Stars
Cayuga [PWAE066]
Novice LL
6:00 PM
@ Hagersville Hawks 6
Juvenile Rep
7:00 PM
vs. New Hamburg Huskies
Cayuga [J040]
Goalie Development
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Sr IP Bruins & Jr IP Oilers
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Development 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Development 2
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM
@ Delhi Rockets
Delhi [NCDD59]
Bantam LL
7:00 PM
vs. Glanbrook Rangers 5
Cayuga [B29]
Midget LL2
8:00 PM
vs. Caledonia Thunder 4
Cayuga [M051]
Midget LL1
9:10 PM
vs. Glanbrook Rangers 7
Cayuga [M043]
Sr IP Flames & Sr IP Stars
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom LL
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget LL1
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice LL
6:00 PM
vs. Caledonia Thunder 1
Cayuga [N18]
Atom LL
7:00 PM
vs. Caledonia Thunder 1
Cayuga [A38]
PeeWee Rep
7:00 PM
@ Paris Wolf Pack
PeeWee LL
8:00 PM
vs. Caledonia Thunder 1
Cayuga [PW30]
Bantam LL
9:00 PM
@ Hagersville Hawks 7
Midget LL2
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Juvenile Rep
9:30 PM
@ Hespeler Shamrocks
Atom Rep
6:30 AM-8:00 AM
Practice
PeeWee Rep
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Headstart 1
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Sr IP Flames
9:00 AM
@ Tilsonburg
Sr IP Bruins
9:00 AM
@ Tilsonburg
Headstart 2
9:50 AM-10:40 AM
Practice
Novice Rep
10:50 AM
@ Plattsville Rage
Plattsville [NCDD37]
Sr IP Stars
11:00 AM
vs. Simcoe
Jr IP Oilers
11:00 AM-12:00 PM
shared practice
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from cayugaminorhockey.ca on Tuesday, November 13, 2018 at 7:35 PM